Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 29, 2023 in Budowa, remont |

W jakim stylu urządzić salon?

W jakim stylu urządzić salon?

To, w jaki sposób zaaranżowany zostanie salon, ma niebagatelne znaczenie. Dlaczego? Przestrzeń ta powinna stylistycznie i funkcjonalnie odpowiadać wszystkim domownikom. Jest ona także wizytówką gospodarzy podczas przyjmowania gości. W jakim stylu urządzić modny pokój dzienny? Oto nasze propozycje.

Salon minimalistyczny

Od kilku sezonów jednym z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich jest minimalizm. Na przestrzeni lat zmienił się od dosyć diametralnie. Początkowo dominowały wnętrza niemal laboratoryjne — surowe, chłodne i puste. Współcześnie na topie jest styl soft minimalism. Odznacza się on zastosowaniem ciepłych, ale jasnych barw, np. śmietankowej bieli, beżu. Wyposażenie ma również podobne barwy, dzięki czemu wnętrza wydają się przestronniejsze, ale jednocześnie też przytulne. Meble nowoczesne do salonu minimalistycznego powinny mieć prostą linię. Doskonale sprawdzą się m.in. meble modułowe wykonane z wysokiej jakości surowców i pomalowane np. na biało.

Pokój dzienny w stylu modern classic

Jeszcze do niedawna wiele osób urządzało salon w stylu glamour. Dziś ten mocno dekoracyjny, a nawet nieco dramatyczny wygląd jest już passe. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy mocniejszych akcentów w dekoracji wnętrz muszą zadowolić się stylami, z którymi im nie po drodze. Glamour ewoluowało i w delikatniejszej wersji określane jest jako modern classic, a więc nowoczesna klasyka. Paleta barw jest w nim delikatniejsza niż wcześniej, np. zamiast fioletu jako mocną barwę stosuje się granatowy. Niemodne są też kryształy i błyszczące wykończenia. Na czasie są natomiast meble nowoczesne do salonu o delikatnie zaokrąglonych krawędziach.

Skandynawski salon

Czy skandynawskie wnętrza wyszły już z mody? Jak można sądzić po najnowszych projektach wnętrz nie tylko z Półwyspu Skandynawskiego, zdecydowanie nie. Podobnie jak w przypadku minimalizmu styl skandynawski jednak ewoluował. Dawniej był przystępny, udomowiony, a jego surowość w doborze materiałów wykończeniowych ocieplana była dodatkami z naturalnych surowców, np. wełny, futra, wikliny, drewna. Dziś salon w stylu skandynawskim jest elegancki, stonowany, ale nadal nienadęty. Idealnie pasować będą do niego ciepłe kolory, np. modne stonowane odcienie różu, pomarańczowego czy złamanej bieli. Jakie wyposażenie wybrać? Doskonale prezentować się będą pasujące kolorystycznie meble modułowe lub nowoczesne meble do salonu. Warto uzupełnić je o spokojne dekoracje.

Klasyczny wystrój salonu

Wiele osób nie chce urządzać salonu w określonym stylu, który szybko przeminie. Wolą one postawić na rozwiązania ponadczasowe, które po latach nadal będą dobrze wyglądać i pasować do aktualnych trendów. Takie klasyczne salony chętnie wybierają m.in. osoby starsze, dla których liczy się trwałość i komfort użytkowania mebli. Rozwiązaniem odpowiednim, aby stworzyć klasyczny salon w domu, jest wybór mebli modułowych, które pozwalają na łatwe przechowywanie wielu przedmiotów. Mnogość oferowanych przez nie półek sprzyja też eksponowaniu ramek ze zdjęciami, dekoracji czy pamiątek.