Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lut 26, 2021 in Budowa, remont |

Jakie obrzeża meblowe wybrać?

Jakie obrzeża meblowe wybrać?

Samodzielna konstrukcja mebli może dać mnóstwo satysfakcji, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że można sprawić, że stworzony własnymi rękami mebel będzie miał dokładnie takie cechy wyglądu, jakie są pożądane w konkretnym pomieszczeniu. Jak wykończyć meble za pomocą obrzeży?

Do czego potrzebne są obrzeża?

Płyty meblowe sprzedawane w dobrych hurtowniach płyt mogą występować w wielu wymiarach – cięte są z większych kawałków płyt wykończonych po obu stronach na największej powierzchni. Jednak miejsca ich cięcia odsłaniają wnętrze płyty, które maskuje się za pomocą kupowanych osobno obrzeży. Są one potrzebne, aby klient, który samodzielnie konstruuje meble, mógł wybrać, które konkretnie krawędzie chce zamaskować, a które pozostawić takimi jakie są – najczęściej nie maskuje się krawędzi mebli, które przystają wprost do ściany lub podłogi i nie są widoczne gdy staje się na wprost mebla.

Jakie są dostępne obrzeża?

Obrzeża do płyt meblowych dostępne są przede wszystkim dokładnie w takich samych wariantach faktury i koloru jak same powierzchnie płyt. Dzięki temu udaje się uzyskać efekt idealnie jednolitego mebla. Nie zawsze jednak jest on pożądany. Niektórzy decydują się na wybór obrzeży o zupełnie odmiennym, kontrastowym kolorze, dzięki czemu mebel staje się bardziej charakterystyczny i dopasowany pod konkretne wnętrze lub na przykład kolorystykę firmową, gdy jest to mebel do biura. Obrzeża meblowe mogą być zbliżone fakturą do drewna lub innego materiału, na przykład kamienia, a także mieć postać dwustopniową, co daje wrażenie dwuwymiarowości. Bogaty wybór obrzeży w hurtowni płyt meblowych pozwoli Ci wybrać materiały idealne do stworzenia mebla, który najlepiej odda charakter miejsca, w którym chcesz go umieścić. Czasem samodzielne konstruowanie mebli lub zlecanie wykonania ich pod wymiar fachowcom to najlepsza decyzja, jeśli masz konkretny plan na wykorzystanie danej przestrzeni, a nie możesz znaleźć w sklepach gotowych mebli, które spełniałyby Twoje oczekiwania. Gotowe płyty i akcesoria do wykańczania mebli to odpowiednie produkty do samodzielnych prac przy meblach!