Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 18, 2021 in Budowa, remont |

Stół rozkładany z krzesłami – rozwiązanie na przyjęcia i święta

Stół rozkładany z krzesłami – rozwiązanie na przyjęcia i święta

Nawet w dużych mieszkaniach czasami może brakować przestrzeni, dlatego warto stosować rozwiązania, które mogą ją oszczędzać. Nie zawsze potrzebny jest w jadalni duży stół z licznymi miejscami siedzącymi, jednak nie da się ukryć, że w wielu domach posiadanie takiego stołu i kilku krzeseł jest bardzo ważne z uwagi na częstość organizowania różnych imprez rodzinnych i towarzyskich. Jak pogodzić potrzebę posiadania wolnej przestrzeni w jadalni z chęcią częstego przyjmowania u siebie gości?

Stół rozkładany wiele funkcji mało miejsca

Stół z rozkładanym blatem to idealne rozwiązanie dla większości polskich domów. Na co dzień przy takim stole wystarczy nam tylko tyle miejsc siedzących ilu jest domowników w całym domu, tak, aby każdy miał swoje miejsce do siedzenia. Na różne uroczystości rodzinne i święta wielu gospodarzy chciałoby mieć jednak mebel, przy którym mogą bez trudu zmieścić 10 czy 12 osób przy wspólnych posiłkach. Stół rozkładany z krzesłami na co dzień może mieścić zaledwie kilka osób, natomiast w bardzo łatwy sposób przy pomocy dodatkowego blatu można rozłożyć stół do takiej długości aby pomieścił o kilka osób więcej.

A co z krzesłami w takim zestawie?

Najczęściej w sprzedaży występuje stół rozkładany z krzesłami dopasowanymi stylistycznie i jakościowo do tego kompletu. Krzesła w takim komplecie oczywiście mają taką liczebność jak maksymalna liczba miejsc przy stole po jego rozłożeniu. Dodatkowe krzesło można łatwo złożyć jeśli ich konstrukcja na to pozwala, lub ewentualnie schować w dodatkowym pomieszczeniu i wyjmować tylko na specjalne okazje. Projektanci stołów z krzesłami w tego typu kompletach dbają też o to, aby krzesła można było swobodnie ustawiać jedno na drugim, dzięki czemu są łatwiejsze do przechowywania. Aranżując swoją kuchnię i jadalnię warto mieć na uwadze nie tylko obecne potrzeby swojej rodziny, ale także ewentualne przyszłe potrzeby – na przykład możliwość zapraszania do domu na święta lub inne uroczystości swoich znajomych przyjaciół i rodzinę.