Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 16, 2021 in Budowa, remont |

Energooszczędne okna i drzwi: jak wybrać najlepsze rozwiązania

Energooszczędne okna i drzwi: jak wybrać najlepsze rozwiązania

Energooszczędne okna i drzwi: jak wybrać najlepsze rozwiązania

W dzisiejszych czasach, kiedy dbałość o środowisko naturalne staje się coraz ważniejsza, a koszty energii wzrastają, coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jakie okna i drzwi wybiera do swojego domu. Energooszczędne okna i drzwi to nie tylko inwestycja w lepszą jakość życia, ale i oszczędność pieniędzy na rachunkach za energię elektryczną i ogrzewanie.

1. Parametry okien i drzwi

Przy wyborze okien i drzwi, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Jednym z najważniejszych jest współczynnik przenikania ciepła U. Im niższy jest ten współczynnik, tym lepsze są właściwości izolacyjne okien i drzwi. Drugim istotnym parametrem jest współczynnik światłotwórczości, czyli procentowe przepuszczalności światła przez szybę. Oraz wartość przenikania dźwięku, która decyduje o poziomie hałasu w domu.

2. Szkło przeciwsłoneczne

Kolejnym ważnym elementem energooszczędnych okien jest szkło przeciwsłoneczne. Dzięki niemu, światło słoneczne dostaje się do domu, ale nie przyczynia się do przegrzewania pomieszczeń. Szkło to chroni przed promieniowaniem UV, a dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, zapobiega powstawaniu efektu cieplarnianego we wnętrzu.

3. Izolacja termiczna

Izolacja termiczna to jedna z kluczowych cech, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę wybierając drzwi i okna. W przypadku okien, izolacja zapewniają ramy i uszczelki, a w przypadku drzwi solidna konstrukcja i szczelne zamknięcie.

4. Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe stanowią jeden z najważniejszych elementów domu, gdyż odpowiadają za bezpieczeństwo mieszkańców. Wybierając drzwi, należy zwrócić uwagę na ich konstrukcję i materiał, z którego są wykonane, a także na odpowiednie zamki i klamki.

5. Montaż

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem, jest montaż okien i drzwi. Powinien być przeprowadzony przez profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Wybierając firmę, warto zwrócić uwagę na opinie innych klientów, a także na certyfikaty i atesty, które potwierdzają jakość wykonywanych usług.

Podsumowując, wybierając energetooszczędne okna i drzwi, warto zwrócić uwagę na ich parametry, szkło przeciwsłoneczne, izolację termiczną, drzwi wejściowe oraz montaż. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybrane przez nas rozwiązania przyczynią się do zwiększenia komfortu mieszkańców oraz oszczędności na rachunkach za energię.